Монтаж пам’ятника

Монтаж пам’ятника

Наша компанія «1 Камінь» займається проектуванням, виготовленням, монтажем та демонтажем пам’ятників близько 15 років. Маємо каталоги зі зробленими проектами, огорожами, фрезерованими пам’ятниками, як одинарними так і двійними чи трійними. Створюємо проекти різної складності, готові вам підказати як свої ідеї, так і вцілити ваші ідеї в життя.
За весь цей період змонтували велику кількість пам’ятників як в Білій Церкві, так і в районі. Маємо досвід у монтажі як невеликих меморіалів так і складних меморіальних композицій.

Пам’ятка про встановлення пам’ятника на могилу.

Самостійне встановлення пам’ятника на могилі повинно проводитись у суворій відповідності з технологією будівельних робіт та дотриманням певних правил. Використання не тих матеріалів чи порушення під час виконання робіт призводять до того, що пам’ятник руйнується чи перекидається. Щоб уникнути нових витрат на заміну пошкоджених елементів пам’ятника, рекомендується доручати роботу зі встановлення професіоналам або чітко дотримуватися інструкції, наведеної нижче.

Коли встановлюють пам’ятник на могилу.

Надгробні пам’ятники встановлюють щонайменше через рік після похорону, коли земля повністю устоялася й утрамбувалась. Якщо ставити через півроку після поховання, виріб стоятиме недовго, оскільки ґрунт повністю не осів і надалі надгробок нахилиться або взагалі впаде через просідання ґрунту.

Якщо установка не виходить через рік (якщо час випадає на зиму), краще перенести її, щоб згодом не довелося переробляти. Традиційно сезон монтажу надгробків триває з квітня до жовтня, у теплих районах – цілий рік. Роблять в теплу суху погоду. Взимку монтаж не роблять, оскільки земля мерзла, сира та покрита льодом, а це руйнує фундамент.

Визначаючись, як правильно встановлювати пам’ятник, слід враховувати як погоду, розмір, вагу виробу, тип ґрунту та інші моменти. Спосіб монтажу залежить від ваги надгробного комплексу.

Незалежно від методу встановлення пам’ятника на могилу, процесу монтажу завжди передує підготовка:

  • розчищення та вирівнювання могильної ділянки – прибираємо всю рослинність та предмети, включаючи встановлений після похорону хрест, бордюри, квітник;
  • розрівнювання могильного пагорба – ділянка повинна стати плоскою та рівною;
  • якщо ділянка розташована під нахилом, її вирівнюють піском;
  • пробивання ґрунту на могилі – ущільнення землі, щоб заповнити пустоти, що залишилися, виконується вручну металевим брухтом, довжина брухту повинна бути не менше двох метрів, інакше ґрунт на глибині залишиться пухким, що призведе до перекосу встановленої конструкції.

Варто приділити особливу увагу правильності монтажу на могилі. На одному ґрунті достатня легка установка, для важких пам’ятників і в’язкому рухомому ґрунті, необхідно заливати хороший фундамент, що міцно зв’язує стелу, підставку, цоколь або огорожу. Монтаж має бути продуманий, необхідно враховувати стоки води, рівень землі.

Куди ставлять пам’ятники?

Як правило, стелу встановлюють на місце дерев’яного або металевого хреста, який, у свою чергу, можна зберегти і переставити прямо за пам’ятником. Якщо ви не хочете зберігати хрест, він обвітрився або зіпсувався, за християнськими звичаями хрест не викидають.

У кожній релігійній церемонії різні правила встановлення пам’ятника. Він може бути поставлений у ноги померлого чи голову. Встановивши пам’ятник так, як того вимагає релігія, нерідко встановлюють і огорожу, вона створює відчуття усамітнення.

Старі люди часто просять своїх рідних не ставити пам’ятник зовсім, важка надгробна плита викликає в них негативні емоції, багато хто каже: нехай мене камінь не душить, щоб камінь на мене не тиснув і т.д. Тому, якщо є можливість поговорити про бажання ваших людей похилого віку, спробуйте запитати про це за життя, а потім виконати їхню волю. Якщо ви не можете запитати чи вирішити, тоді просто робіть як краще вам, як буде добре для вашого спокою.